Markéta Filipová

Je to, skoro rok a půl, co jsem začala chodit k vám do kurzu německého jazyka, jako takřka začátečník, který měl 20 let odpor k tomuto jazyku i když se ho právě před 20 lety částečně učil. Díky trpělivosti a lidskému přístupu slečny Babické jsem nejen objevila krásu tohoto jazyka, ale mám radost i z pokroků (alespoň těch písemných, které jsem udělala). Verbální komunikaci zvládám mezi spolužáky také mnohem lépe, i když je mnoho z nich slovně zdatnějších, bohužel strach a ostych za hranicemi jsem ještě pořádně nepřekonala, ač třeba vím, jak se to řekne. Ale na hodinách v současné době již zvládnu vést dialog či o něčem vyprávět a to si myslím, že je velmi slibný začátek pro cíl, který jsem si dala. Dosáhnout uživatelské úrovně B1, ZD a díky komunikaci v NJ moci nalézt jinou práci, třeba i za hranicemi a třeba časem dosáhnout i vyšší jazykové úrovně. A to by se asi zřejmě nestalo hlavně díky pochopení a povzbuzování mé lektorky. Dokázala vždy pochválit za sebemenší úspěch, dokázala navodit respektující, leč rodinnou atmosféru. Pochopit, když vy nechápete a najít cestu, aby jste pochopili. Neumím si představit, že bych návrat k tomuto, toliko mezi lidmi, nenáviděnému jazyku měla podstupovat s někým jiným, než je vaše jazyková škola a hlavně můj guru slečna Babická.

Moc Vám za vše děkuji!